Lukáš Houser - Žijeme pro lepší auta
Valeo servis
  • AUTOSERVISY
    Trh s náhradními díly
    Objevte všechny produkty a služby, poskytované profesionálům na trhu s náhradními díly.
  • MOTORISTY
    USMÍVEJTE SE PŘI ŘÍZENÍ
    Ano, můžete dovybavit vaše vozidlo ultrazvukovými čidly pro couvání. Objevte všechna naše řešení pro pomoc při řízení a parkování.
Vyberte stránku
cs

Lukáš Houser

Pracovní pozice: Aplikační inženýr

R&D centrum Praha

Co jste musel/a splnit, abyste získal/a současné místo?

Ve Valeu jsem od března 2015. K nabídce od Valea jsem se dostal jako student posledního ročníku magisterského studia, byla mi nabídnuta pozice na studentském projektu. Touto formou jsem se dostal k tématům, jež mě naplnily a rozšířily mé obzory. Po dokončení studia mi vedoucí a pracovníci HR pomohli při výběru pozice na plný úvazek. Pohovor jsem následně měl o to snazší, že mě firma již znala, jednalo se de facto o dialog mezi mnou a mým budoucím manažerem o tom, co si obě strany představují a nabízejí.


Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Nyní pracuji jako Aplikační inženýr. Tato pozice je specifická cestovním vytížením, většina času se tráví přímo u zákazníka. Již od dětství jsem pistonhead, proto práce na testovací ploše s prototypy aut, jejichž předběžné skici prosakují na veřejnost a o nichž se debatuje na internetu, pro mne má velké kouzlo. Tato pozice vyžaduje dobrou úroveň jazykové vybavenosti a samostatnost, mimo již zmíněné přináší i každodenní kontakt s mezinárodním prostředím a možnost ihned sledovat hmatatelné výsledky své práce. Dny, které trávím v kanceláři, jsou pak příjemnou změnou.

Co považujete za dobu, co ve firmě pracujete, za svůj největší úspěch?

Stále jsem na začátku své kariéry, nemá asi smysl mluvit o dosažených milnících. Pro mne je zatím mým největším úspěchem, že jsem se svojí pozicí spokojen. V práci se cítím dobře, jsem obklopen zajímavými lidmi, práce mne uspokojuje a cítím potenciál do budoucna. Proces učení je dlouhodobý, cením si každé nové znalosti a schopnosti, jíž se naučím.


Jak se Vám líbí prostředí, kde pracujete? Co byste zlepšil/a nebo změnil/a?

Pracovní prostředí je obecně neformální. Přímo v pražské pobočce se nachází plno cizinců, členové týmů jsou z různých koutů světa, angličtina není nic, nad čím by se člověk pozastavil. Právě teď je pro Valeo Praha připravované nové sídlo v Hostivaři a nutno podotknout, že vedení Valea tomu věnuje velkou pozornost. Věřím, že tamní prostory budou na vysoké úrovni.


Vidíte ve firmě prostor pro svůj kariérní růst?

Valeo je veliká nadnárodní firma zabývající se automobilovým průmyslem. To znamená velice pestré možnosti uplatnění v rozličných směrech, široké možnosti osobního vývoje. V tomto prostředí vidím velký potenciál růstu v rámci této firmy, ať už se rozhodnu jít cestou technickou, manažerskou či nějakou, kterou teprve poznám.

© 2017 Valeo Created by MenSeek